Kundërshtuan FNSH, pranga 3 të rinjve

AKTUALITET


Policia e Fierit arrestoi 3 të rinj, të cilët kundërshtuan kontrollin nga Forcat e Ndërhyrjes së Shepjtë në Fier.

Sipas policisë, të arrestuarit janë shtetasit me inicialet: K.T., 24 vjeç., Xh.T., 25 vjeç, të dy banës në Kafaraj si dhe E.Xh., 25 vjeç, banues në Farkull.


Arrestimi i tyre u bë pasi në pikën e kontrollit të ngritur në aksin rrugor Levan-Tepelenë, për shkak të detyrës kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e F.N.Sh-së Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë”
Skip to toolbar