Luftë me molotov dhe gaz lotsjellës para Parlamentit

POLITIKË


Është përshkallëzuar dhuna e protestuesve që kanë vendosur të zhvendosen para Parlamentit.

Protestuesit kanë gjuajtur me molotov, fishekzjarr dhe tymuese, ndërkohë që policia dhe forcat RENEA nuk ka ndenjur duarkryq. Për të shpërndarë turmën e protestuesve janë përdorur autobotet me ujë dhe gazi lotsjellës. Raportohet se gjatë dhunës ka pasur të lënduar si në radhët e protestuesve edhe të policisë.


Protesta vijon ende edhe pse ora ka kaluar 22:00, ndërkohë që leja e dhënë nga policia për të protestuar ishte deri në 20:30. Janë të shumtë protestuesit dhe ish deputet të PD e LSI, që vijojnë të qëndrojnë para parlamentit dhe kordonit të policisë.
Skip to toolbar