Rama: Zjarri dëmton Shqipërinë, jo qeverinë

POLITIKË


Kryeministri Rama ka reaguar pas dhunës në protestë dhe vënies së zjarrit në derën e institucionit që ai drejton. Rama e ka cilësuar atë si një akt dhune ndaj dëmtimit të Shqipërisë dhe jo qeverisë.

Rama bën thirrje që me protestën e sotme, çdo qytetari t’i jenë hapur sytë dhe të mos ndjekin më këtë politikë qorre.


“Çfarë trishtimi një lider opozite që me zë të ikur i thotë qeverisë “Aman ik!”, ndërkohë që ata rrotull tij hedhin zjarr mbi godinën e saj! Uroj që kujt vete ende pas kësaj politike qorre, t’i jetë hapur sonte syri nga zjarri që qeverisë s’ka ç’i bën, po Shqipërisë i bën veç dëm.” – shkruan Rama
Skip to toolbar