Masakroi të dashurën, kapet duke i hedhur pjesët në lum

BOTA


Një 63-vjeçar u arrestua pasi u kap në flagrancë duke hedhur pjesë të trupit të të dashurës së tij në lum, pasi e kishte masakruar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku 63-vjeçari pasi masakroi trupin e të dashurës 24-vjeçare, do shpërndante pjesët e saj në vende të ndryshme.

Ai u kap duke i hedhur krahët në lumin e Shën Petersburg, ndërsa gjatë kontrollit policia gjeti në shtëpinë e tij kokën dhe trupin.


24-vjeçarja e identifikuar si Anastasia Jasçenko, ishte studentja dhe e dashura e tij.  63-vjeçari Oleg Solokov ishte një nga historianët më të njohur ushtarak në Rusi. Ai i tha policisë se e vrau pa dashje të dashurën gjatë një debati, ndërsa e masakroi për të humbur gjurmët.
Skip to toolbar