Messi shënon, Barcelona titullin feston (video)

Më të fundit


Barcelona është matematikisht kampione e Spanjës këtë sezon, duke mbrojtur titullin e vitit të kaluar. I përhershmi Leo Messi i ka dhënë fitoren skuadrës së Ernesto Valverdes kundër Levantes me takimin që përfundoi 1-0.

Ky është titulli i 26-të në historinë e klubit katalanas, që këtë sezon ka dominuar përsëri futbollin spanjoll, teksa rivalët e saj nuk kanë mundur të rivalizojnë.


Leo Messi e nisi takimin nga stoli në pjesën e dytë lojës, pasi ekipi i hedhur në fushë nuk po mundte të gjente hapësira në zonën kundërshtare.

“Pleshti”, pasi ka marrë vendin e Coutinho-s në minutën e 46-të, ka gjetur golin që ka vendosur takimin në të 62-ën dhe i ka dhuruar titullin katalanasve.

Argjentinasi ka shënuar 24 gola si zëvendësues në La Liga, më shumë se çdo lojtar tjetër në shekullin e 21-të.
Skip to toolbar