“Ministri që pushkatoi 4 burra në bulevard, ta harrojë të flasë për demokraci”

AKTUALITET


Në prag të protestës së opozitës, zëvendës kryeministri Erion Braçe ka shpërthyer ashpër kundër Bashës të cilin e akuzon për vrasjen e 4 burrave të pafajshëm në mes të bulevardit, duke kujtuar këtu ngjarjet e 21 janarit.

Braçe shkruan në Instagram se Basha s’mund të flasë as për demokraci, as për rregull dhe as për ligj pasi është përgjegjës për vrasjet në bulevard.


Postimi i plotë i Erion Braçes:

Lulzim Basha paska folur per nder e dinjitet gjate ushtrimit te detyres ose banalisht gezimit te pushtetit!

Po a ka nder e dinjitet nje minister qe pushkaton ne mes te dites, ju merr jeten qe zoti ua fali, kater qytetare pa faj qe protestonin kunder menyres se ushtrimit te pushtetit prej tij?

A ka nder e dinjitet po i njejti minister qe-sic deshmon presidenti i republikes i kohes, perdori gjithe pushtetin per te penguar, deshtuar e ne fund moslejuar hic, hetimin e krimit me barbar ne bulevardin e Tiranes qysh nga koha e fashizmit?

Nderi e dinjiteti mos egzistofte kur per to flet nje vrases i tille!

Kush cenon nje mandat popullor-legjitimitetin e certifikuar nderkombetarisht te tij,

per ministrin qe pushkatoi kater burra te pafaj ne mes te bulevardit,

duhet ta harroje se mund ti flase per demokraci, rregull e ligj,

cilitdo qytetari ne kete vend!

Nese ka nje arsye qe ky eshte sot ne opozite, i pavotuar nga shqiptaret,

nese ka nje arsye qe ky nuk do zgjedhje por pushtet ne tavoline permes dhunes barbare prej fashisti,

ajo eshte unike:

NUK VOTOHEN VRASESIT!

Ne cdo kohe!
Skip to toolbar