Në pranga hajduti i Librazhdit, ishte kthyer në tmerrin e bizneseve

AKTUALITET


Policia e Librazhdit ka arrestuar një 26 vjeçar me iniciale D.R, nga Pogradeci, pasi akuzohet për kryerjen e një sërë vjedhjesh, kryesisht biznese private.

Sipas policisë 26 vjeçari akuzohet se ka vjedhur një shumë lekësh dhe sende të tjera në lokalin në pronësi të shtetasit V.L, në Përrenjas më 29 maj 2019 si dhe 4 vjedhje të tjera të kryera gjatë periudhës mars – prill, përkatësisht një lokal, një magazinë dhe 2 banesa.


Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet të mëtejshme.

Librazhd Zbardhen një sërë vjedhjesh të ndodhura në qytetet e Librazhdit dhe Prrenjasit, arrestohen në flagrancë 26 vjeçari.Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, identifikimin e vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd, arrestuan në flagrancë shtetasinD.R., 26 vjeç, banues në Pogradec, pasi më datë 29.05.2019, dyshohet se ka vjedhur një shumë lekësh dhe sende të tjera në lokalin në pronësi të shtetasit V.L, në Prrenjas.Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është edhe autor i 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura në Librazhd e Prrenjas, në periudhën mars – prill, ku dyshohet se ka vjedhur në 1 lokal, në një 1 magazinë dhe në 2 banesa, lekë, pije alkoolike e sende të ndryshmeMaterialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet të mëtejshme.

Gepostet von Policia e Shtetit am Donnerstag, 30. Mai 2019Skip to toolbar