Një sharje i mori jetën 56-vjeçarit në Vlorë

AKTUALITET


Një sharje e 56-vjeçarit kundrejt njërit prej autorëve, i mori jetën Stavri Minos, pasditen e të dielës. Sipas dëshmisë së autorëve të arrestuar, më herë nga policia, ato nuk donin ta vrisnin dhe ngjarja ishte aksidentale në sherr e sipër.

Sipas dëshmisë së autorëve një sharje mes viktimës dhe njërit prej vëllezërve Hameti, u bë shkak i nisjes së sherrit mes tyre.  Ky sherr ka rezultuar tragjik për 56-vjeçarin, i cili pas goditjes ra në tokë dhe goditi kokën në një gur.


“Ishte aksidentale, nuk donim ta vrisni. Pas goditjes pati gjakderdhje, Nëse ambulanca do kishte ardhur në kohë mund të kishte shpëtuar.” citohet në dëshminë e autorëve.

Në lidhje me ngjarjen janë arrestuar dy vëllezërit Astrit Hameti 48 vjeç dhe Agron Hameti 56 vjeç, si dhe i afërmi i tyre Nusret Hoda, 57 vjeç.

Gjatë sherrit fizik mes Stavri Mino, ra në tokë dhe nuk u ngrit më i gjallë. Goditja e kokës në gur ka qenë fatale për të duke humbur jetën në vendin e ngjarjes. Ngjarja tragjike ndodhi në lagjen “1 maji” në Vlorë, paditen  e së dielës.
Skip to toolbar