Opozita protestë para kuvendit, me karton të kuq për Ramën

Më të fundit


Opozita ka nisur protestën ditën e sotme para Kuvendit ku po zhvillohet seanca e radhës parlamentare.

Të rinjtë e forumit të Partisë Demokratike, dhe ata të LRI-së janë mbledhur para parlamentit të veshur me bluza që mbajnë flamujt e shteteve të BE-së, ndërsa në duar mbajnë kartonë të kuq.

Kjo protestë është simbolike për t’i treguar Ramës se mori kartonin e kuq nga BE në samitin e Berlinit, ku sipas tyre u refuzua hapja e negociatave në qershor, ashtu sikurse pritej.Skip to toolbar