Pagoi para për të dhunuar ish-gruan/ Prokuroria jep pretencën, sa vjet burg kërkon për Alban Bengasin

AKTUALITET


TIRANË- Prokuroria e Posaçme kërkoi dënimin me 6 vite e 6 muaj burg për Alban Bengasin te arrestuar si pjese e dosjes “Plumbi  i Artë”.

Për shkak se procesi është zhvilluar me gjykim të shkurtuar nëse Bengasi gjendet fajtor do të përfitojë ulje me 1/3 dhe do të vuajë dënimin me 4 vite e 4 muaj burgim.


Ai akuzohet për dhunë në familje në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Sipas SPAK, Bengasi nëpërmjet Nuredin Dumanit porositi dy persona që të dhunonin ish-bashkëshorten e tij me të cilën kishte konflikte.
Skip to toolbar