SPAK ‘godet’ në prag mesnate! Kush janë dy zyrtarët e arrestuar, dy të tjerë në arrest shtëpie e detyrim paraqitje

AKTUALITET


Me kërkesë të SPAK, GJKKO ka firmosur mbrëmë urdhër-arreste për veprën penale të ushtrimit të ndikimit të paligjshëm në vijim të hetimeve për Kadastrën Shqiptare.

Burime bëjnë me dije se në pranga kanë rënë dy persona gjatë një aksioni të ndërmarrë mbrëmjen e sotme.


Ata janë Agim Osmani dhe Dritan Stoka.

Ndërkohë është lënë në arrest shtëpie Alqi Hajdini, ndërsa është dhënë masa detyrim paraqitje për Ylli Barutin.
Skip to toolbar