Përplasen dy makina në Fier-Patos, plagosen 2 persona

Më të fundit


Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Fier-Patos, ku njëra prej të cilave ka përfunduar në kanal.

Në aksident janë përfshirë dy makina, një “Volsvagen” me drejtues shtetasin M.M, 30 vjeç, me një makinë tjetër “Benz”, i cili drejtohej nga një 25-vjeçar me inicialet A.G.


Shkak i aksidentit është bërë parakalimi i gabuara i makinës tip “Benz” duke detyruar makinën tjetër të devijojë për të shmangur përplasjen. Kjo ka bërë që makina të përfundojë në kanal dhe të mbeten të plagosura dy gra, pasagjere në këtë makinë.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosura shtetaset me inicialet E.M, 77 vjeç dhe D.M., 52 vjeç.
Skip to toolbar