Po shkëlqen me të rinjtë e Chelsea, The Sun: Broja meriton ftesë nga Lampard

AKTUALITET


Kombëtarja shqiptare duket se së shpejti do të ketë një brez lojtarësh të shkëlqyer. Disa prej tyre i kanë dhënë shenjat e para, duke treguar se janë mes talenteve të dekadës. Një prej tyre është Armando Broja, talenti 18-vjeçar që luan me të rinjtë e Chelsea në Londër. Broja është shndërruar në golashënues, ku në 9 takime me të rinjtë e Chelsea ka shënuar po kaq gola.

Ai ka rinovuar dhe kontratën me “Blutë” e Londrës, teksa pret që të ketë edhe një ftesë në ekipin e parë të Chelsea. Një dorë përë të realizuar këtë ëndërr po i japin dhe mediat britanike. E përditshmja “The Sun”, në një artikull kushtuar disa nga telenteve të Akademisë së Chelsea, lakon dhe sulmuesin shqiptar. Media britanike i kërkon Frenk Lampard që të provojë në ekipin e parë talentin shqiptar. Ja fjalët e “The Sun” për talentin shqiptar: “Broja ndoshta nuk do të jetë në skuadër me Frenk Lampard për Kupë, por ai ka një të ardhme të madhe. Lojtari i Shqipërisë me U-19 ka shënuar 9 gola në 9 ndeshje për këtë sezon dhe po tregon të gjitha shenjat e bërjes së një talenti të lartë. Ai absolutisht që meriton një ftesë”, shkruan “The Sun”, në artikullin e datës 5 janar të këtij viti.

Skip to toolbar