Policia me fadroma te Bregu i Lumit, banorët në protestë

Më të fundit


Vazhdon edhe sot protesta e banorëve të Bregut të Lumit, ndërsa që në orët e para të mëngjesit kanë mbërritur atje fadromat për të shembur shtëpitë e tyre. E gjithë zona është e rrethuar me forca të shumta policie që janë përballur me kundërshtimin e banorëve të zonës të cilët nuk lejojnë të dalin nga shtëpitë, ku kalon edhe projekti për zgjatimin e Bulevardit të ri të Tiranës.

Ndërkaq në vendngjarje ndodhen edhe ish deputetë të Partisë Demokratike si Klevis Balliu dhe Jorida Tabaku, të cilët kanë shkuar në mbështetje të banorëve ashtu si një ditë më parë.

Skip to toolbar