Klevis Balliu, zyrtarisht ish deputet. Policët e trajtojnë thjesht si protestues

Më të fundit


Vazhdon të ketë tension mes banorëve dhe policisë në zonën e Bregut të Lumit ku fadromat kanë nisur shembjen e banesave për të hapur rrugën ndërtimit të bulevardit të ri të Tiranës. Në mbështetje të banorëve kanë shkuar ish deputetët e opozitës.

Në fotot e mëposhtme siç e shikoni, duket ish deputeti i PD-së Klevis Balliu i cili është përplasur me efektivët e policisë duke kundërshtuar shembjen e banesave të banorëve të kësaj zone. Nëse nuk do ta dinim që ka qenë deputet, Balliu në këto foto do na duket si një protestues i thjeshtë.


Në fakt, banesat e kësaj zone janë përjashtuar nga procesi i legalizimit. Sipas planit parashikohen të shemben 38 banesa, dhe Bashkia e Tiranës ka ofruar strehim social për banorët e kësaj zone.

Foto – Galeri
Skip to toolbar