Protesta nis me tym, bojë e domate drejt Kryeministrisë

Më të fundit


Ashtu siç ishte lajmëruar protesta e opozitës së bashkuar ka nisur në orën 18:00, ku me mijëra qytetarë kanë mbushur rrugët e Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

Kryetarët së opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë dalë nga selitë e tyre përkatëse rreth 30 minuta më vonë për t’ju bashkuar protestuesve.


Kanë qenë të shumta tymuese me tym të zi, flakadanët, shishet me bojë, domatet dhe bidonat me qumësht që janë derdhur dhe gjuajtur në drejt të Kryeministrisë.

Gjithashtu pankartat dhe banderolat me shkrimet “Rama ik” apo “ Qeveria e Krimit’ dhe çadrat e printuara me shkrimin “IK” kanë qenë të shumta në duart e protestuesve. Policia ka rrethuar Kryeminsitrinë dhe qëndron në gadishmëri të plotë.
Skip to toolbar