Regjistrimi i BD, Kaso: I paligjshëm, Rama armik i zgjedhjeve

Më të fundit


“Vendimi i paligjshëm dhe politik i shumicës së Ramës në KQZ është një tjetër provë për opozitën se Edi Rama është armik i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.” Kështu e ka quajtur demokrati Ivi Kaso vendimin e KQZ për regjistrimin e Bindjes Demokratike. Përmes një reagimi në Facebook, Kaso e ka cilësuar si të paligjshëm regjistrimin e Bindjes Demokratike në zgjedhjet e 30 qershorit dhe ka akuzuar Ramën se kërkon të ketë një opozitë fasadë.

“Arsyeja pse Edi Rama vendosi që të uzurponte KQZ, duke emëruar në kundërshtim me ligjin 4 anëtarë nga PS, është që, sa herë ka zgjedhje, të shpikë rregullat e lojës sipas qejfit. Sot vendosi të regjistrojë Bindjen Demokratike si opozitë fasadë, si patericën e tij në zgjedhje me synimin për të zbehur mungesën e opozitës së vërtetë. Vendimi i paligjshëm dhe politik i shumicës së Ramës në KQZ është një tjetër provë për opozitën se Edi Rama është armik i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.”- shkruan Kaso


Kaso e mbyll shkrimin e tij duke thënë se Rama e ka të kotë, pasi populli ka vendosur që në datën 30 qershor nuk ka për të patur zgjedhje.

Arsyeja pse Edi Rama vendosi qe te uzurponte KQZ, duke emeruar ne kundërshtim me ligjin 4 anetare nga PS, eshte qe, sa…

Publiée par Ivi Kaso sur Samedi 27 avril 2019Skip to toolbar