Andorra dhe Franca, Reja publikon listën

AKTUALITET


Trajneri i Kombëtares Edy Reja bëri publike listën me emrat e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit eleminatore të Euro 2020, Andorrën dhe Francën. Reja grumbullon për këto dy ndeshje plotë 26 lojtarë, ndërsa 8 të tjerë do të qëndrojnë të gatshëm. Në portë është thirrur Alban Hoxha, Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha.

Në mbrojtje rikthehet Elseid Hysaj, që mungoi në tetor për shkak të dëmtimit, ndërsa do të jenë gjithashtu Mihaj, Dermak, Veseli, Gjimshiti, Memolla dhe Lorenc Trashi. Emanuele Ndoj për shkak të dëmtimit nuk do të jetë i gatshëm për mesfushën, ndërsa rikthehet Xhaka, konfirmohen Bare, Memushaj, Gjasula, Qose, Ramadani e Lenjani dhe Lindon Selahin. Lojtari që refuzoi Kosovën, Florian Kamberi, që aktivizohet në Skoci me Hibernian, është risia e sulmit.


Ndërsa rikthehet Myrto Uzuni, ndërsa nuk mungojnë Bekim Balaj, Odise Roshi, Taulant Seferi dhe Rey Manaj. Ndërkohë, risi ka dhe në listën e pritjes. Për herë të parë, Edy Reja piketon talentin shqiptar të Chelsea në Londër, Armando Broja si dhe talentin Enis Çokaj, që aktivizohet me Lokomotiva Zagreb. Mungesat janë të shumta, si ajo e Sadikut, Kumbullës apo dhe Cikalleshit, të cilët janë të dëmtuar.

Më poshtë lista e plotë e lojtarëve të grumbulluar:

Etrit Berisha (Spal)

Alban Hoxha (Partizani)

Thomas Strakosha (Lacio)

Berat Gjimshiti (Atalanta)

Elseid Hysaj (Napoli)

Ardian Ismajli (Hajduku i Splitit)

Lorenc Trashi (Partizani)

Frederik Veseli (Empoli)

Enea Mihaj (Paok)

Kastriot Dermaku (Parma)

Hysen Memolla (Kokkolan)

Lindon Selahi (Tuente)

Taulant Xhaka (Bazel)

Keidi Bare (Malaga)

Emanuele Ndoj (Bresha)

Ledian Memushaj (Peskara)

Klauis Gjasula (Paderborn)

Kristi Qose ( Ruzembork)

Ylber Ramadani (Velje)

Ermir Lenjani (Sion)

Bekim Balaj (Sturm Grac)

Myrto Uzuni (Lokomotiva e Zagrebit)

Florian Kamberi (Hibernian)

Odise Roshi (Akhmat Grozni)

Rei Manaj (Albacete)

Taulant Seferi (Ksakaks)

Lojtarët e gatshëm:

Gentjan Selmani (Memen Spor)

Naser Alij (Honved)

Ergys Kaçe (Paoku)

Enis Çokaj (Lokomotiva e Zagrebit)

Xhakomo Vrioni (Çitadela)

Endri Çekiçi (Olimpija Ljubljana)

Ivan Balliu (Almeria)

Armando Broja (Çelsi
Skip to toolbar