Rindërtohet Spitali i Mirditës, Rama: Do të ofrojë shërbim për rreth 50 mijë banorë

AKTUALITET


Mirdita tashmë ka një spital të ri, i cili ofron shërbim shëndetësor për rreth 50 mijë banorë.

Pamjet e këtij spitali i ka ndarë në rrjetet sociale këtë të Enjte kryeministri i vendit Edi Rama.


“Mirëmëngjes, dhe me Spitalin e rilindur të Mirditës, një tjetër investim me rëndësi në shëndetësi, i cili do të ofrojë shërbim shëndetësor për rreth 50 mijë banorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan ai në Facebook-un  e tij.
Skip to toolbar