Rrahën shqiptarin për vdekje, gjykata greke liron autorët

AKTUALITET


Autorët e vrasjes së një shqiptari, janë lënë të lirë nga një gjykatë greke, pasi sipas saj nuk kishte prova të mjaftueshme për akuzat e vrasjes. Ngjarja ndodhi në Lamia të Greqisë, ku dy vëllezër binjak, po shqiptar dhe pjesë e komunitetit egjiptian, u zunë me një tjetër shqiptar pas një konflikti për motive të dobëta.

Vëllezërit rrahën 41-vjeçarin shqiptar me grushte dhe shkelma, duke i shkaktuar plagë të rënda në trup. 41-vjeçari u dërgua me urgjencë në spital, por humbi jetën si pasojë e në ataku kardiak. Ekspertiza mjeko-ligjore vërtetoi se ataku kardiak erdhi si pasojë e rrahjes, por për gjykatën kjo nuk ishte provë, ndërsa e cilësoi vdekjen e tij për arsye patologjike. Rënia e akuzave nga gjykata, la të lirë dy vëllezërit 33-vjeçar.


Dy djem në Greqi rrahin deri në vdekje shqiptarin on Vidnews.
Skip to toolbar