Stoltenberg mesazh Bashës nga kryeministria tre ore para protestës

Më të fundit


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg mbërrin ditën e dielë në Tiranë. RealStory ka mësuar se kreu i Aleancës së Atlantikut të Veriut, përpara së të udhëtoj për në Maqedoninë e Veriut, ku do të zhvilloi në takim dy ditorë, të planifikuar që më parë, do të bëjë një ndalesë në Tiranë. Stoltenberg pritet të takohet me Kryeministrin Edi Rama. Vizita e tij vjen në të njëjtën ditë kur opozita ka planifikuar protestën e radhës kombëtare. Sipas burimeve të RealStory.al, Stoltenberg do të bëjë një ndalesë të shkurtër për 2 orë në Tiranë dhe do të japë një konferencë për shtyp në Kryeministri me një mesazh të qartë për opozitën, që do të zhvillojë protestën e saj 3 orë më pas.

Konferenca për shtyp pritet të mbahet në kryeministri në orën 15:30, ndërsa opozita do të nis protestën e saj në orën 19:00.


Edhe në axhendën e tij të bërë publike nga NATO, thuhet se Stoltenberg do të vizitojë Maqedoninë e Veriut më 2 dhe 3 qershor, ndërsa nuk parashikohet asnjë vizitë në Shqipëri.
Skip to toolbar