Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar, 14 të arrestuar

BOTA


Policia zvicerane ka bërë të mundur shkatërrimin e një grupi kriminal shqiptarësh, të cilët merreshin me trafikimin e heroinës në disa pjesë të ndryshme të vendit. Policia arrestoi 14 persona pas një vit që mbaheshin nën hetim.

Grupi kriminal ishte aktiv në zonat e Fribourgut, Bernës, Vaudit dhe Gjenevës. Gjatë aksionit autoritetet sekuestruan 8.5 kg heroinë dhe rreth 10.5 kilogramë materiale prerëse (paracetamol dhe kafeinë), si dhe 50 000 franga (50.000 dollarë).


Droga po të dilte në treg kapte vlerën rreth 1 milion franga (1 milion dollarë).
Skip to toolbar