Skandali në Austri, Balla: Po Basha kur do mbajë përgjegjësi?

Më të fundit


Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, përmes një statusi në Twitter, ka reaguar për dhënien e dorëheqjes së zv.kancelarit austriak pas publikimit të video skandalit për afera korruptive. Balla bëri një paralele të tij me kreun e PD-së, Basha ku tha se ai përfitoni mbi 1 milionë dollarë nga një kompani guaskë nën pronësi ruse dhe askush nuk ka mbajtur përgjegjësi.

“Në Austri lideri i Partisë së Djathtë FPO Strache dha dorëheqjen pas regjistrimit video me një mbështetëse ruse në shkëmbim të mbështetjes politike. Në Shqipëri lideri i PD Lulzim Basha përfitoi më shumë se 1 milionë dollarë nga një kompani guaskë nën pronësi ruse, duke tentuar të rrisë mbështetjen e partisë së tij të djathtë në Washington. Basha është nën hetim në SHBA, Britaninë e Madhe dhe në Shqipëri.” – shkruan Balla

Skip to toolbar