Teuta barazon në fund, Lika i heq Tiranës fitoren nga duart

Ndeshja Teuta-Tirana përfundoi me barazimin 1-1 në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit. Ekipi bardheblu dominoi gjatë 90 minutave, por në fund u tradhtua nga një gabim i portierit Ilion Lika që i kushtoi 2 pikë skuadrës.

Bardheblutë kaluan në avantazh që në minutën e 19′ me një gol nga Ngoo duke e mbyllur pjesën e parë me 0-1. Por Teuta shënoi përmes Hoxhës në minuetin e 91’ duke mbyllur ndeshjen me barazim.

Ndeshja që pritej të mbyllej me 3 pikë për Tiranën, në fakt u mbyll me barazim dhe me vetëm 9 lojtarë për bardheblutë, pas dy kartonëve të verdhë për Hoxhallarin dhe një kartoni të kuq për Torasën. Në fund, ekipet ndanë nga një pikë, ndërkohë që Tirana ka 18 pikë dhe ndodhet në vendin e parë. Në kuotën e 17 pikëve Teuta mban vendin e katërt.