Tension te Bregu i Lumit, policia ndalon ish-deputetët e PD

Më të fundit


Partia Demokratike njofton se policia ka ndaluar ish deputetët demokratë që t’i bashkohen protestës së banorëve të Bregut të Lumit të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave për t’i hapur rrugën ndërtimit të Bulevardit të ri të Tiranës.

Siç njofton PD, policia nuk ka lejuar ish-deputetët Bumçi dhe Balliu të afrohen tek zona ku po prishen banesat.


Sipas selisë blu përfaqësuesit e PD po shkojnë tek Komisariati 4 ku janë shoqëruar nga policia disa protestues.
Skip to toolbar