Ergys Kaçe largohet nga Panathinaikos!

SPORT


Ergys Kaçe do të largohet nga ekipi i Panathinaikosit, teksa ende nuk dihet se ku do të shkojë. Mesfushori i kombëtares shqiptare, që një vit e gjysmë më parë u huazua nga PAOK-u në drejtim të Panathinaikosit, tashmë do të rikthehet përsëri tek ish ekipi.

Kaçe e ka lajmëruar vetë largimin nga Panathinaikos duke shkruar një mesazh në rrjetin e tij social Instagram. Ai uron që klubi ku kaloi gati dy sezone të rëndësishme të karrierës së tij, të rikthehet përsëri në nivele të larta.


“Dua të falenderoj të gjithë shokët e ekipit dhe trajnerët që kam punuar përgjatë këtyre muajve. Një falenderim për të gjithë ata që më kanë përkrahur nga dita e parë që jam në këtë klub. I uroj të gjithëve suksese në të ardhmen dhe shpresoj që Panathinaikosi të kthehet aty ku i takon”.
Skip to toolbar