Tirana thyen Skënderbeun, i largohet rrezikut (video)

Më të fundit


Tirana ja ka dalë të fitojë ndaj Skënderbeut, në ndeshjen që përfundoi 1-0, me gol të shënuar nga Edon Hasani pak minuta para përfundimit të ndeshjes.

Një takim përgjithësisht i ekuilibruar, me Tiranën që vuajti shumë gjatë pjesës së parë, ndërsa Skënderbeu nuk arriti të shfrytëzonte si duhet hapësirat e krijuara.


Në pjesën e dytë Tirana ndryshon disi, pasi trajneri Mema kryen zëvendësimet në mbrojtje dhe mesfushë, duke i dhënë freski lojës së bardhebluve, që solli dhe golin e fitores.

Pas fitores së sotme, Tirana i largohet me 5 pikë Kastriotit të vendit të fundit, dhe është me e qetë në luftën për mbijetesë pas 4 ndeshje para përfundimit të kampionatit.
Skip to toolbar