Tjetër tragjedi në festën e Halloween/ Sulmohen me armë 14 persona, mes tyre 3 fëmijë

BOTA


Festa e Halloween është përgjakur sërisht, teksa në Çikago mbrëmjen e djeshme, 14 persona u qëlluan me armë, duke përfshirë tre fëmijë.

Ngjarja ka ndodhur në East Garfield Park në West Side. Moshat e fëmijëve janë 3, 11 dhe 13 vjeç. Departamenti i Policisë së Çikagos raportoi nga vendi i ngjarjes se mosha e viktimave të tjera nuk është bërë ende me dije, për arsye hetimore.


Të shtënat ndodhën ndërsa njerëzit u mblodhën rreth orës 21:00 në bllokun 2700 të rrugës West Flournoy, tha policia. Numri më i madh i të plagosurve u dërguan në Spitalin Stroger. Një tjetër person është përplasur nga një makinë, tha policia.

Ne e dimë se është një udhëtim me makinë. Ne e dimë se kjo ndodhi në vetëm pak sekonda, “tha Brown, duke shtuar se sulmuesi drejtoi rastësisht drejt turmës, e cila përbëhej nga disa të veshur me kostume të Halloween. “Nuk kemi asnjë motiv,” tha ai.

Ai tha se oficerët besojnë se ka pasur dy të qëlluar. Askush nuk ishte në paraburgim pasi policia qëndroi në vendngjarje më shumë se dy orë më vonë. Kushdo që ka informacion në lidhje me të shtënat i kërkohet të paraqesë një këshillë në cpdtip.com.

Kjo ngjarje ven pas tragjedisë së shënuar në Korenë e Jugut, ku në Seul vdiqën 153 persona gjatë festimeve.
Skip to toolbar