Tottenham-Liverpool, formacionet zyrtare, Kane dhe Firmino e nisin titullar

CHAMPIONS LEAGUE


Në orën 21:00 të kësaj të shtune do të luhet ndeshja finale e Champions League, mes Tottenham dhe Liverpool në stadiumin “Wanda Metropolitano” në Madird.

Një orë para nisjes së ndeshjes janë zbardhur dhe formacionet zyrtare, me të cilat dy klubet angleze do të zbresin në fushën e blertë.


Ashtu siç ishte paralajmëruar, Tottenham i rikthehet sulmuesi Harry Kane, i cili e nis nga fillimi këtë ndeshje, duke shërbyer si një armë shtesë për skuadrën e Pochetinos.

Në krahun tjetër Liverpool do të ketë në krye të sulmit treshen e përbërë nga Salah, Firmino  dhe Mane. Pikërisht rikthimi i Firmino është lajmi më i mirë për Reds, që sot synojnë të shkruajnë historinë.

Ndërkohë, Klopp ka zgjedhur të luajë me 4-3-3, ku në portë do të jetë Alisson, në mbrojtje Robertson, Van Djik, Matip dhe Alexandër-Arlond, ndërsa në mesin e fushës do të jetë Henderson, Fabinho, Wijnaldum.

Pochetino e ka nisur me 4-2-3-1, ku në portë do të jetë Lloris, në mbrojtje Rose, Vertonghen, Alderëeireld, Trippier. Para tyre do të jenë Winks dhe Sissoko, ndërsa në mesin e fushës  do të jenë Son, Eriksen dhe Alli.
Skip to toolbar