Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me emrat e kandidatëve në disa qytete

AKTUALITET


Pasditen e të martës janë zbardhur emrat e disa prej kandidatëve që synojnë të drejtojnë degët lokale të Partisë Socialiste. Sipas Balkanëeb, në Tiranë do të kandidojnë Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati. Në Durrës Luan Zaza dhe Ardit Kërtusha. Në Elbasan, Evis Kushi, do të jetë dhe e komanduar deri në fund të procesit. Eduard Ndreca, Taulant Malshi dhe Florida Çuni do të synojnë drejtimin e PS në Lezhë.

Në Vaun e Dejës kandidojnë Kristjan Shkreli dhe Elvis Preçi. Në Kukës Anila Sokoli dhe Sahit Doçi. Në Mirditë kandidojnë Pjetër Pjetri dhe Renuar Kola. Në Kurbin Nertila toma dhe Tonin Kolici. Ndërkohë, në Shijak kandidojnë Dorian Gollaj dhe Fatmir Koçi. Në Kavajë Ledio Hysa dhe Elton Elezi. Në Gramsh janë dy kandidatë, një prej të cilëve është Enis Zani. Ndërkohë në Prrenjas kandidojnë Haxhi Çollaku dhe Flutura Haka.


Në Lushnje kandidon Lindita Buxheli përballë Gentian Nushit. Në Patos kandidon Klaudio Alisniani përballë Armand Ahmetaj. Në Kuçovë kandidon Sybi Shehu dhe Fatmir Doksani. Në Memaliaj Edmond Harizi dhe Petrit Lumani, në Tepelenë Arben Gumeni dhe Dino Selimi.

Në Gjirokastër Bledar Kaçi dhe Matilda Gushi. Në Vlorë Anduel Tahiraj dhe Albana Hodaj. Në Selenicë Nertil Bellaj kundër Ilir Fejzaj. Në Himarë garojnë Aleks Tato dhe Pervin Gjikuria, në Delvinë Izet Silaj dhe Arkad Dukaj ndërsa në Sarandë Ardian Kola dhe Asaf Sroka.
Skip to toolbar