Zihen krushqit në Kamëz, plagoset vëllai i dhëndrit me armë

AKTUALITET


Shërbimet e Komisariatit të Policisë në Kamëz, kanë parandaluar përshkallëzimin e nje konflikti familjar, ku është përdorur armë zjarri. Sipas një deklarate të Policisë së Tiranës, në lagjen Valias i Ri, po zhvillohej një konflikt mes dy familjeve, që kishin lidhje krushqie mes tyre. Policia njofton se “shërbimet e uniformave blu kanë reaguar në kohë dhe kanë arrestuar në flagrancë për veprën penale “Dhunë në famije”, “Plagosje e lehtë me dashje”, “Armembajtje pa leje”, shtetasin M.V, 61 vjeç, banues në Valias të Ri, Kamëz”.

Arrestimi i tij u bë pasi ka ushtuar dhunë fizike dhe ka plagosur lehtë me qytën e një arme, pistolete, shtetasin N.D., 43 vjeç, (vellai i dhëndrit), i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën”.


Në pranga janë vënë dhe disa shtetas të tjerë, ndërsa katër persona janë shpallur në kërim. “Gjithashtu është arrestuar në flagrancë për veprën penale “Dhune në famije” shtetasi A.D., 40 vjeç, banues në Valias, Kamëz, pasi në banesë dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes. U ndaluan shtetasit S.V., 63 vjeç, banues në Kamëz, për veprën penale ”Plagosje e lehte me dashje” dhe shtetasi SH.V., 28 vjeç, banues në Valias, për veprat penale “Plagosja rëndë me dashje”, ”Armëmbajtje pa leje”.

“Njëkohësisht janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e 4 shtetasve: A.V., D.V., S.N. dhe N.D. Ndalimi i 2 shtetasve dhe shpallja në kërkim e 4 tjerëve u bë pasi nga veprimet operative ka rezultuar se janë perfshirë në konflikt si autorë të plagosjes së shtetasit N.D. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri pistoletë me katër fishekë. Materialet proceduriale do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë për veprimet të mëtejshme”, përfundon komunikata e Policisë së Tiranës.

TiranëShërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 Kamëz, Tiranë, parandalojnë përshkallëzimin e mëtejshëm të një…

Gepostet von Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë am Mittwoch, 29. Mai 2019Skip to toolbar