Arrestohet në Bulqizë autori i dyshuar për një plagosje në Tiranë

AKTUALITET


Policia e Dibrës ka arrestuar shtetasin A.M. 29 vjeç, i cili dyshohet të jetë autor i plagosjes së një tjetër shtetasi  me inicialet E.M, me ngjarjen që ka ndodhur më 21 prill të këtij viti në afërsi të disa magazinave në autostradën Tiranë-Durrës.

“Kapet dhe ndalohet një shtetas i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Vrasje me dashje , mbetur në tentativë, “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve kuftarake”.


Specialistët për Hetimin e Krimeve më D.V.P.Dibër bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhë vënien para përgjegjësisë ligjore për veprat e kryera , kapën dhe ndaluan shtetasin: A.M, 29 vjeç, banues në Bulqizë”.

“Ky shtetas me datë 21.04.2019, në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të disa magazinave, gjatë një konflikti, dyshohet së në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë ka plagosur me armë zjarri shtetasin E.M. Veprimet e mëtejshme do të kryhen nga D.V.P.Tiranë”, shkruhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.
Skip to toolbar