Basha: Të dielën grusht tiranisë së krimit, do rrëzojmë Ramën

Më të fundit


Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me qytetarët në zonën e ish-Kinostudios në Tiranës, duke u bërë thirrje të bashkohen në protestën e 2 qershorit, për të rrëzuar Ramën dhe vendosur një qeveri tranzitore. Gjatë fjalës së tij Basha hodhi një lumë akuzash ndaj qeverisë duke i cilësuar si krimet e fundit, pasi populli do të rrezojë oligarkët dhe kriminelët nga karriget e tyre.

“Pas mbylljes së negociatave për Shqipërinë, sot KE mori zyrtarisht kërkesën e Holandës për kufizimin e vizave për shqiptarët” tha Basha, i cili shtoi se Rama është i vetmi njeri në botë që mbron kriminelët dhe dënon me burg njerëzit e pafajshëm.


“Kjo është një betejë shprese për çdo shqiptarë. Protesta e bashkimit popullor janë rruga e vetme e largimit të së keqe dhe e grupeve kriminale që janë në pushtet. Orët e fitores po afrojnë, orët e tiranisë kanë filluar numërim mbrapsht. Kur më parë nuk ka qenë në dorën tuaj që të vendosni për veten. Rama është njeriu që kërcënon më së shumti me burg. Burg për mjekët, profesorët, personat që shesin majdanoz në rrugë, por nuk ka burg për kriminelët. Kur do rrëzohet Edi Rama? Rrëzimi I të keqes detyrë kombëtare, ejani të gjithë me 2 qershor në protestë. Ejani të dielën në orën 19 në protestën tonë, bashkohuni me lëvizjen tonë, bëhuni pjesë e çlirimit të Tiranës, e çlirimit të Shqipërisë, nga kjo bandë hajdutësh dhe kriminelësh. ” – ka thënë Basha
Skip to toolbar