Basha, video-mesazh pas protestës: Ne e kemi bërë zgjedhjen

Më të fundit


Vetëm dy ditë pas protestës në Tiranë, ku u hodhën shashka, u sulmua kryeministria dhe parlamenti, kryetari i PD-së poston një video-mesazh me hashtagun Shqipëria si Europa dhe thotë se PD do të jetë me popullin kundër qeverisë bandë.

 “Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata!


Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin.

Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuro”, shkruan Basha në Facebook.
Skip to toolbar