Berisha largohet nga kombëtarja, ja kush e zëvendëson

SPORT


Etrit Berisha është larguar nga grumbullimi me ekipin tonë kombëtar një ditë para ndeshjes me Islandën, që do të luhet të martën në “Elbasan Arena”. Sipas një njoftimi zyrtar të Federatës Shqiptare të Futbollit, mësohet se Berisha ka lënë grumbullimin me kombëtaren pasi ka pasur një dëmtim.

Nuk ka informacion të detajuar rreth dëmtimit të Berishës, megjithatë, vendin e tij në kombëtare do ta narrë portieri i ekipit Shpresa, Gentian Selmani. 21-vjeçari do të vihet në dispozicion të skuadrës pas përfundimit të ndeshjes së U-21, që luhet të hënën në mbrëmje ndaj Austrisë në “Niko Dovana”.


Ndërkohë, Etrit Berisha nuk u aktivizua në ndeshjen ndaj Francës të shtunën. Gentian Selmani do të grumbullohet për të disatën herë në ekipin kombëtar, ndërkohë që në ndeshjen ndaj Islandës porta do t`i besohet përsëri Thomas Strakoshës. I gatshëm do të jetë dhe Alban Hoxha për atë ndeshje. Takimi kualifikues Shqipëri-Islandë, do të luhet në “Elbasan Arena” në orën 20:45, të martën më 10 shtator.
Skip to toolbar