Dhuna në protesta, Meta: Ruani qetësinë!

POLITIKË


Përplasjet me policinë dhe dhunimin e institucionit të Kryeministrisë gjatë protestës së opozitës, kanë bërë që presidenti Ilir Meta të reagojë duke bërë thirrje për ruajtjen e qetësisë.

Në një deklaratë për mediat thuhet se presidenti Ilir Meta është duke ndjekur me shumë shqetësim protestën e opozitës dhe u kërkon të gjithëve të ruajnë qetësinë, të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet.


“Protestat nuk duhet të shkaktojnë lëndime në njerëz dhe dëme ndaj institucioneve.” – thuhet në deklaratë
Skip to toolbar