Dhunoi dhe tentoi të digjte shtëpinë e ish-gruas, arrestohet lushnjari

AKTUALITET


Policia e Lushnjës arrestoi një 46-vjeçar, pasi dhunoi dhe më pas tentoi të digjte banesën e ish-bashkëshortes së tij. Sipas Balkanweb, në pranga është vënë shtetasi me inicialet G.M., banues në Karbunarë.

Arrestim i këtij shtetasi u bë pasi në prezencë të fëmijëve të mitur, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike dhe ka tentuar të djegë banesën e ish-bashkëshortes së tij, shtetases M. M, 45 vjeçe, e cila ka qenë e pajisur me urdhër mbrojtje nga Gjykata.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Dhunë në familje”, “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës” dhe “Shkatërrimi i pronës me zjarr e mbetur në tentativë”.




Skip to toolbar