Edy Reja në “hall”, moti i keq i prish planet

AKTUALITET


Moti i keq shkaktoi probleme në disa qarqe të vendit, duke përkeqësuar qarkullimin e mjeteve në rrugë apo duke shkaktuar kufizime të energjisë elektrike në shumë fshatra. Por, stuhive të erës dhe shiut nuk i shpëtoi as kombëtarja e futbollit. Për shkakt të stuhisë, trajneri i kombëtares Edy Reja dhe stafi teknik kanë vendosur të anulojnë seancën stërvitore të së martës pasdite për shkak të erës dhe shiut.

“Seanca stërvitore e ditës së sotme, e planifikuar për në orën 15:00 nuk do të zhvillohet për shkak të kushteve atmosferike. Skuadra ka zhvilluar një seancë stërvitore të plotë në mëngjes, nga ora 10:00 deri në orën 12:15”, tha Federata Shqiptare e Futbollit në një njoftim. Kuqezinjtë do të qëndrojnë në ambientet e resortit ku janë grumbulluar në Durrës.


Kombëtarja do të përballet në dy ndeshjet e fundit të euro 2020 me Andorrën në “Elbasan Arena” dhe me Francën të dielën në “Air Albania Stadium”. Për ndeshjen e parë janë shitur diku te 2000 bileta, ndërsa për Francën janë shitur pothuajse të gjitha biletat. Të hënën FSHF i bëri thirrje tifozëve që të mbështesin kombëtaren edhe në takimin me Andorrën, jo vetëm për Francën.
Skip to toolbar