Mediat italiane: Edy Reja trajner i Napolit?

AKTUALITET


Napoli po kalon një moment të vështirë në Serie A në Itali. 20 pikë në 14 javë dhe vendi i 7-të në renditje, rrezikojnë jo pak pozitat e trajnerit Ancelotti. Madje, të enjten, mediat sportive italiane kanë përmendur edhe emrat e mundshëm për të zëvendësuar trajnerin aktual të Napolit.

Cesare Prandelli dhe Edy Reja, janë dy trajnerët e lakuar si kandidatë të mundshëm. Reja e njeh mirë ambientin në këtë ekip dhe shihet si një mundësi. Për më tepër, tekniku 74-vjeçar ende nuk ka firmosur kontratë me FSHF-në për të vijuar bashkëpunimin, pavarësisht se marrëveshja është arritur në parim.


Ndaj dhe mediat duket se po sponsorizojnë Rejën te Napoli. Trajneri ende nuk ka reaguar në lidhje me lajmet. Por kolegu i tij, Cesare Prandelli përgënjeshtroi gjithçka. Prandelli dhe Reja janë përmendur në të njëjtim shkrim nga media pranë klubit të Napolit.

Por Cesare Prandelli është shprehur se lajmet e shpërndara në media janë të pavërteta. Ai thekson se në të shkuarën ka pasur bisedime me presidentin De Laurentis, por aktualisht nuk ka asnjë interesim.
Skip to toolbar