Ekskluzive, pas Lyon, gjigantët e Milanit shfaqin interes për talentin shqiptar!

Më të fundit


Veç Olympique Lyon, që ka shfaqur interes dhe ka nisur tratativat për të blerë talentin shqiptar, Gliberto Gega, që luan me të rinjtë e AEK-ut, janë dhe dy klube të tjera që duket se do të futen në garë për 17-vjeçarin shqiptar.

“RealStory.al” ka mësuar ekskluzivisht se gjigantët italian, Milan, është klubi tjetër që kërkon të vëzhgojë nga afër Gilberto Gegën. Agjenti i futbollistit shqiptar, Stelios Greg dhe agjenti italian, Luca Grippo, janë duke punuar për një transferim të mundshën.


Kështu, Milan pritet të dërgojë një kërkesë zyrtare drejt AEK-ut javën e ardhshme, ku do t’i kërkojë skuadrës greke që talenti shqiptar të bëjë një periudhë prove në Milano, për ta parë nga afër drejtuesit e klubit kuqezi.

Atalanta mund të jetë një tjetër klub ku 17-vjeçari shqiptar mund të shkojë për provë. Megjithatë, Gilberto Gega është vëzhguar më herët edhe nga Lyon në Francë, me këto të fundit që e kërkojnë qendërmbrojtësin, me orgjinë nga Lezha, për ekipin U-19.

Por deri më tani, ndonëse Lyon ka marrë të gjithë informacionim e nevojshëm përfshi dhe dokumentat e lojtarit nga Federata Greke e Futbollit, ende nuk i ka dërguar kërkesën zyrtare AEK-ut për transferimin e talentit shqiptar. Arsyeja është sepse Lyon kërkon që Gilberto Gega të shkojë gjatë verës në Francë për një periudhë prove.
Skip to toolbar