Eleminimi i Barcelonës, Valverde: Është e tmerrshme, Liverpool e meritoi!

SPORT


Barcelona doli e turpëruar nga Anfield, teksa u mund 4-0 dhe u eleminua nga Champions League, duke humbur finalen e madhe. Trajneri blaugrana, Ernesto Valverde, ka kometuar shkurtimisht pas humbjes, duke u shprehur de gjithçka ishte për meritë të Liverpool.

“Liverpool ishte më i fortë se ne, luajtën shumë mirë dhe fituan duke e merituar. Për ne është një rezultat i tmerrshëm, por dhe për tifozët tanë. E gjitha kjo është për meritë të Liverpool”.


“Të gjithë do e vuajmë, ne, tifozët gjthashtu. Tani situata është kjo që është, nuk e prisnim diçka të tillë. Për momentin jemi të tronditur, është e tmerrshme”, u shpreh Valverde pas ndeshjes.
Skip to toolbar