Rikthehet “pistoleta” e Piatek, Milani në Champions!

SPORT


Milani ka mundut Frosinone-n 2-0 mbrëmjen e sotme, duke u ngjitur provizorisht në vendin e katërt të renditjes në Serinë A. Nëse Atalanta mundet nga Juventus, atëherë kuqezinjtë do të kenë mundësi të sigurojnë përfundimisht zonën Champions në javën e fundit të kampionatit.

Pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola, ndërsa në të dytëm miqtë patën mundësi të kalonin të parët në avantazh. Mirëpo Donnarumma ka pritur një penallti, e cila tronditi Milanin dhe u rikthye në lojë.

Piatek u rikthye pas shumë javësh agjërim me golin, duke zhbllokuar për Milanin në minutën e 57′. Më pas ishte Suso që dyfishoi për skuadrën e Gennaro Gattusos. Milani e mbrojti rezultatin deri në fund të takimit, duke marrë tre pikë të arta në luftën e Champions-it.Skip to toolbar