Bardhi kundër Alibeajt, del në fushatë krah kandidatit të Berishës

Më të fundit


Gazmend Bardhi del në fushatë krah kandidatit të Berishës në Vaun e Dejës Zef Hila. Por ky qëndrim nuk është koherente pas atyre që ka thënë kundër Sali Berishës prej muajsh. Dhe për më tepër Bardhi bën fushatë për Berishën në një zonë ku ka pasur përplasje mes demokratëve dhe mbështetësve të Foltores.

Pak javë më parë të gjithë kandidatë e Partisë Demokratike për Këshill Bashkiak, braktisën kandidaten e tyre, Klomentina Drini që kandidat me siglën e PD-së për Vaun e Dejës, dhe u deklaruan votën pro kandidatit e Foltores, Zefa Hila.


Edhe Bardhi me Zef Hilën në krah ka dal kundër kandidates së tij. Por pak ditë më parë nga studio e Abc News vinin këto akuza nga kryetari i saj në adresë të foltores Bardhi me këtë qëndrim vendoset kundër kryetarit të PD, i cili thotë se Berisha është njëlloj si Rama dhe Meta.
Skip to toolbar