Tifozët e Partizanit koreografi prekëse për viktimat e tërmetit

#NËRADAR


Pak para nisjes së ndeshjes derbi Partizani-Tirana, tifozët e skuadrës së ‘kuqe’ i dedikuan një koreografi prekëse viktimave të tërmetit të 26 nëntorit. Tifozët ultras të Partizanit shpalosën një banderolë ku shkruhej: “Muret do të ringrihen sërish, ëngjëjt do të kujtohen përgjithmonë.

Ndërkohë, tifozët kanë formuar edhe numrin “51” që simbolizon 51 viktimat e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo koreografi e tifozëve të partizanit është përshëndetur nga të gjithë tifozët të cilët janë ngritur për të duartrokitur.


Ndërkohë, në tapetin e blertë të “Air Albania Stadium”, parakaluan edhe forcat e Ushtrisë, zjarrfikëses dhe policisë, të cilët punuan në operacionet e kërkim-shpëtimit të trupave të mbetur nën rrënoja.

Klubi i Partizanit ka vendosur një pjesë të arkëtimit nga biletat ta dërgojë për fondin e rindërtimit të shptëpive të të prekurëve nga tërmeti. Sipas mediave sportive, mësohet se nga shitja e biletave klubi i ‘kuq’ mund të ketë arkëtuar rreth 200 milionë lekë.
Skip to toolbar