Plazhi Golem, turistja çeke humb jetën duke u larë

AKTUALITET


Një turiste çeke ka ndërruar jetë në plazhin e Golemit në Kavajë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 15:40, ndërsa turistja e moshuar ka humbur jetën sapo ka hyrë në ujë për t’u larë.

Sipas hetimeve paraprake dyshohet se shkak i vdekjes mund të ketë qenë një atak kardiak, ndërkohë që pritet bërja e autopsisë për zbulimin e plotë të shkaqeve të vdekjes.


Policia vijon hetimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes si dhe për identifikimin e turistes çeke.  
Skip to toolbar