Gjirokastër, do kultivonte parcela me drogë, arrestohet 26 vjeçari

AKTUALITET


Policia e Gjirokastrës ka bërë të munduar parandalimin në kohë të mbjelljes së një parcele me drogë. Në pranga ka rënë shtetasi me iniciale R.R., 26 vjeç, i cili kishte bërë gati 100 kubikë me fara Cannabis Sattiva të kultivuara si dhe disa fidanë.

Arrestimi erdhi pas informacioneve të marra nga policia se në vendin e quajtur “Përroi i Verës”, në afërsi të fshatit Picar po tentohej të kultivohej Cannabis Sattiva. Policia arrestoi në flagranë 26 vjeçarin, ndërsa vijon dokumentimin e plotë të këtij aktiviteti kriminal dhe identifikimin e personave të tjerë të implikuar.

Skip to toolbar