Halloween-i i frikshëm, 7-vjeçarja qëllohet me armë në fytyrë

BOTA


Një 7-vjeçare u prek nga një plumb në pjesën e nofullës gjatë kohës që po kërkonte karamele në dyert e shtëpive sipas traditës së festës së Halloween. Vajza e shoqëruar edhe nga prindërit, po priste karamelet kur ra përtokë më plagë të rënda në fytyrë dhe njolla gjaku, një skenë vërtet e frikshme edhe për vete festën e Halloween. Fëmija u dërgua me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.


Sipas hetimeve, policia tha se vajza u kap nga një plumb aksidental pas disa të shtënave me armë që janë kryer në një vend tjetër, jo shumë larg zonës. Ngjarja e rëndë ndodhi në Chicago, SHBA.

Skip to toolbar