Heshtje në “Selman Stërmasi”, Partizani shënon dy herë

AKTUALITET

Një Tiranë e etur për fitore, për të thyer mallkimin që e përndjek prej 5 vjetësh pa triumf ndaj rivalit historik, presion që në nisje, lojë në fushën kundërshtare.

Shumë drithërima që në minutat e para, por fati i buzëqeshi Partizanit në pjesën e parë.

Nuk mjaftoi gjuajtja e Kale dhe presioni bardheblu për të gjetur rrjetën, por mjaftoi një shpërqëndrim në mbrojtjen e Tiranës në të 28`, dhe Kordeiro gjen rrjetën. 0-1 për të kuqtë, heshtje në “Selman Stërmasi”, nervozizëm në fytyrat e lojtarëve të Tiranës dhe stafit teknik.

Nuk vonoi shumë, Partizani gjeti përsëri rrjetën me Solomon pas një asisti të shkëlqyer nga Mala. Tirana dorëzohet në katër minuta, duke humbur përqëndrimin dhe grintët e minutave të fillimit të ndeshjes.