Tirana në agoni, Kastrioti shpreson ende!

SPORT


Tirana nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 me Kastriotin, në takimin që u quajt ndryshe dhe si “derbi mbijetesës”. Ky barazim nuk vlen asgjë më shumë se u zgjat mundimin të dyja ekipet, që tashmë do të luajnë dy finale, të cilat do të vendosin fatet e sezonit.

Me një stadium në heshtje, pasi klubi bardheblu nuk pranoi të shlyente dënimin duke e paguar në formë gjobe, ndeshja ka qenë e karakterit fizik, ku gjyqtarit maqedonas i është dashur të ndalojë shumë herë lojën.


Në pjesën e parë Tirana u mundua të shkonte te porta kundërshtare, por ishin krutanët ata që shfaqën më shumë rrezik në portën e Ilion Likës. Ky i fundit ka bërë heroin disa herë për Tiranën si gjatë fraksionit të parë dhe atij të dytë ndeshjes.

Pas pushimit ekipi i Bledar Devollit ka pasur rastet më të mira për shënim, por me Turtullin në qendër të mbrojtjes dhe Likën të vëmendshëm, krutanët nuk i dolën të ndëshkonin kryeqytetasit. Pas barazimit të sotëm Tirana shkon në kuotën e 41 pikëve, dy më shumë se Kastrioti.
Skip to toolbar