Kundër Kosovës: por vetëm në futboll

AKTUALITET


Kombëtarja U-21 e drejtuar nga Alban Bushi do të përballet me Kosovën në takimin e radhës eliminator në 15 tetor. Dy futbollistë të grumbulluar nga trajneri Bushi, folën në konferencë për shtyp të mërkurën. Eridon Qardaku dhe Leonardo Maloku treguan se objektivi për takimin e radhës është fitorja. Sipas Leonardo Malokut, atmosfera në ekip është e mirë, dhe lojtarët janë përqëndruar te udhëzimet e trajnerit.

“Atmosfera në skuadrën e shpresave është shumë e mirë, kushtet janë optimale. Jemi të gjithë gati për përballjen e radhës ndaj Kosovës U-21, jemi të përqëndruar tek udhëzimet e trajnerit Bushi. Së bashku me shokët e skuadrës do mundohemi të fitojmë ndeshjen e radhës ndaj Kosovës. Për ne si futbollistë çdo ndeshje është detyrim për tu fituar dhe këtë duhet të bëjmë”, tha Maloku.


Ndërkohë, Eridon Qardaku, futbollist që aktivizohet me Bylisin në Superligë, skuadra Shpresa është përmirësuar, ndërsa deri në fund të eliminatoreve do të luftohet për kualifikim. “Skuadrës kombëtare U-21, nuk i ka munguar asgjë, për ne është detyrim fitorja, kushtet janë shumë të mira. Gjërat janë pozivitive, ne po përmirësohemi në disa aspekte, edhe sipas analizës që kemi bërë më trajnerin gjatë përgatitjeve tona. Ndeshjen e radhës ndaj Kosovës duhet të bëjmë kthesën, e të shpresojme deri në fund të eliminatoreve”, u shpreh Qardaku.
Skip to toolbar